DGD2003S8-13
- Herst.Teilenummer
- DGD2003S8-13
- Hersteller
- Diodes Incorporated
- Paket/Fall
- Datenblatt
- Download
- Beschreibung
- IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 8SO
- Aktie:
- Auf Lager
Fordern Sie ein Angebot an (RFQ)
- * Email:
- * Teilname:
- * Menge (Stück):
- * Captcha:
- Hersteller :
- Diodes Incorporated
- Produktkategorie :
- PMIC - Gate-Treiber
- Channel Type :
- Synchronous
- Current - Peak Output (Source, Sink) :
- 290mA, 600mA
- Driven Configuration :
- Half-Bridge
- Gate Type :
- N-Channel MOSFET
- High Side Voltage - Max (Bootstrap) :
- 200 V
- Input Type :
- Non-Inverting
- Logic Voltage - VIL, VIH :
- 0.8V, 2.5V
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Drivers :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Product Status :
- Active
- Rise / Fall Time (Typ) :
- 70ns, 35ns
- Supplier Device Package :
- 8-SO Type TH
- Voltage - Supply :
- 10V ~ 20V